Poleć znajomym

Domowe masło

Jak zbierać punkty?

Autor: (6440 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Cynamon i oliwka

Składniki

  • śmietanka o zawartości tłuszczu co najmniej 30% (u mnie 36%)*
  • * z 500 ml zrobiłam ok. 185 g masła

Sposób przygotowania

  1. Mocno schłodzoną śmietankę ubijać mikserem lub robotem dopóty, dopóki w misce nie pozostanie nic, ponad parę grudek masła i maślankę (zajmie to dość dużo czasu - 15-30 minut). Łyżką połączyć grudy w całość, uformować (polecam jednak ręce do tego celu) i uciskając, pozbyć się resztek maślanki. Następnie do naczynia wlać zimną wodę (niewiele - wystarczy, by masło było przykryte do połowy), przełożyć do niego masło i ponownie ugniatać. Czynność powtórzyć w czystej wodzie.

  2. Gotowe masło przełożyć do maselniczki i przechowywać w lodówce.

  3. Maślankę wykorzystać wedle uznania.

  4. Oczywiście wiadomo, że ideałem byłoby wykorzystanie śmietany "od baby" - bo to masło nie do końca jest jednak "domowe". Ale... o taką dzisiaj trudno. Bardzo.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. Agata (Gość) 22 marca 2012, 6:35

    Hmm... my robiłyśmy to trochę inaczej w skansenie w Sierpcu i troszkę inaczej smakowało. Ale to też może być nie jest takie najgorsze :)